Volejbalisti UNICEF zvíťazili nad Istanbulom 3:2

23.11.2012 Celý región

Bratislava 22. novembra (TASR) - Volejbalisti bratislavského VT UNICEF vo štvrtok v Hant Aréne zvíťazili v odvete 2. kola Challenge Cupu nad tureckým Galatasary Istanbul po päťsetovej dráme 3:2. Po prehre 0:3 v Turecku si tak vynútili zlatý set a po ňom sa tešili z postupu do 16-finále Turci.

V búrlivej atmosfére, ktorú výrazne "ohlučovala" skupina bubeníkov, sa hráči UNICEFu od úvodu dostali do mierneho vedenia (2:1, 6:5, 8:6), ktoré neskôr narástlo na rozdiel štyroch bodov (14:10). S blížiacim sa záverom sa ale hostia opäť dotiahli (20:19) a dokonca po dobrých blokoch vyrovnali na 21:21. Za stavu 24:23 sa domáci dostali k prvému setbalu, no nevyužili ho, rovnako ako ani ďalšie štyri.

Medzitým s dvoma rovnako naložili aj Turci, ktorí zakaždým servovali do siete a to sa im vypomstilo, pretože šiesty setbal Bratislavčanov znamenal už ich vedenie 1:0. To ich povzbudilo a v druhom rýchlo získali vedenie 3:0, lenže rovnako rýchlo aj po prvý raz prehrávali (3:4) a neskôr dokonca o dva body (8:10, 9:11). Takýto rozdiel vydržal do stavu 17:19, následne hostia aj vďaka niekoľkým vydareným blokom ušli na 17:21 a aj keď domáci znížili na 21:22, Turci si už koncovku postrážili.

Patrila im aj prvá polovica ďalšieho setu, v ktorom viedli 13:10, potom však domáci otočili na 14:13 a aj keď ešte prehrávali (15:17), rozhodujúcim sa ukázalo ich vedenie na 24:20. Prvý setbal hostia odvrátili, po druhom sa už zverenci trénera Zaniniho tešili z vedenia 2:1. Štvrtý set sa stal jasnou záležitosťou Galatasarayu a tak o víťazovi rozhodol až tajbrejk. V ňom Turci viedli 11:8, ale domáci v závere hnaní skvelými divákmi vývoj otočili a vynútili si zlatý set. Ten sa stal po dráme korisťou, v tomto dvojzápase favorizovaných hostí, ktorí sa tak so skupinkou asi 20 svojich fanúšikov mohli tešiť z postupu.

Branko Pistovič, generálny manažér UNICEF: "Ten výkonnostný rozdiel nie je až taký veľký, ako sa to ukázalo v prvom zápase. Všetko to nakoniec bolo o jednej lopte, ktorú pokazil ten, ktorý nehrá, rozhodca. Hráčom ale musím vzdať jeden veľký kompliment, my sme začali od nuly. Pred rokmi sme neboli nikto a dnes sme hrali viac ako vyrovnanú patriu s multimilionárskym klubom."

Challenge Cup, odveta 2. kola:

VT UNICEF Bratislava - Galatasaray Istanbul 3:2 (30, -21, 21, -12, 12) - zlatý set: 15:17